Chcesz ...
... nauczyć się diagnozować?
... wiedzieć jak pracować z różnymi problemami klientów?
... naucz się medycznego podejścia do bólowych problemów klientów?
... zarabiać więcej?
16 szkoleniowców
którzy dzielą się swoim bezcennym doświadczeniem
304 godzin zajęć
od których mózg będzie dymić (a do tego egzamin!)
500+ stron skryptów
które dadzą Ci inne spojrzenie na trening
Łączna cena kursu 41407,93zł.
Dołącz do 31 maja 2022 i zapłać tylko 12 480 zł
Trener ruchowy po naszym kursie bierze średnio 150zł za godzine. Wedle podanych wyżej danych
Miesięczny staż w studio zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie.
Kawa, herbata, rodzynki, orzeszki – coś dla ciała.
Na zjazdach spotkasz się z prawdziwym klientem, którego przypadek będzie omawiany przez wykładowców, a także… Ciebie.
Stacja metra – 5 min, PKP Warszawa Wschodnia – 10 min, komunikacja miejska – 3 min, darmowy parking w weekend, nocleg w zaprzyjaźnionym hotelu – 0 min.
Jesteśmy w Bazie Usług Rozwojowych i Krajowym Funduszu Szkoleniowym.
Oferująca wsparcie merytoryczne szkoleniowców, absolwentów oraz innych trenerów.
Dzięki czemu nic nie będzie w stanie Cię zaskoczyć na sali treningowej.
praktyczna wiedza
bezcenne case study
specjalistyczne narzędzia trenera
Poznasz rodzaje, charakterystykę i diagnostykę najczęstszych chorób układowych, schorzeń wrodzonych i nabytych oraz znaczenie wczesnego postępowania w przypadku ich wykrycia. Zobaczysz, które z nich bezpośrednio przekładają się na problemy z poruszaniem się pacjentów. Zrozumiesz mechanikę powstawania chorób i schorzeń oraz ich przebieg w czasie. Nauczysz się o ich najczęstszych przyczynach, a także o tym, jakie miejsce ma trening w leczeniu tych chorób i schorzeń. Dzięki omówieniu przyczyn powstawania tych chorób i schorzeń oraz metod ich diagnozowania w różnych stopniach rozwoju będziesz lepiej wiedzieć, jakie formy terapii zastosować na danym etapie.
Poznasz, jakie są najczęstsze zabiegi operacyjne i ich techniki. Zjazd poruszy kwestie zarówno kończyn górnych i górnej partii ciała, jak i kończyn dolnych. Zrozumiesz, jakie konsekwencje dla prowadzonego przez Ciebie treningu mają poszczególne operacje i jak postępować w procesie rehabilitacyjnym po operacji. Nauczysz się o ograniczeniach, które za sobą niosą różne zabiegi oraz czasie, który każdorazowo musi poświęcić klient na powrót do sprawności i aktywności fizycznej.
Podczas tego zjazdu wrócimy do podstaw w ruchu i zdrowiu. Nauczysz się integrować wiadomości na temat oddechu i stabilizacji centralnej. Poznasz praktyczne zastosowania ćwiczeń reedukacji oddechowej i ciśnienia wewnątrzbrzusznego. Będziesz rozróżniać wszystkie pozycje rozwojowe i to, jaki wpływ mają one na motorykę ciała człowieka. Nauczysz się w praktyce stosować te pozycje do poprawy mobilności i stabilności stawowej swoich podopiecznych. Zrozumiesz jaka jest korelacja między stosowaniem pozycji rozwojowych w treningu medycznym a ich wpływem na dysfunkcje aparatu ruchu. Dowiesz się, jak przełożyć wiedzę na temat pozycji rozwojowych oraz wzorców ruchowych i oddechowych na trening wzmacniający i motoryczny.
Podczas tego dodatkowego, gratisowego zjazdu Dawid Mieczkowski i Piotr Nadulski przeprowadzą ponownie kursantów przez niemal cały rok przypominając tematykę dotychczasowych spotkań. Pokażą jak w praktyce, na żywym organizmie, czyli pacjencie z prawdziwym problemem, wykorzystać zdobytą wiedzę i narzędzia aplikując je do pracy z podopiecznym zarówno podczas pierwszej wizyty, jak i w toku procesu terapeutycznego. Trenerzy pokażą, jak wygląda właściwa ocena jakości wykonywanych wzorców ruchowych przez pacjenta, a następnie programowanie i modyfikowanie odpowiednich ćwiczeń, opierając się na jego indywidualnych potrzebach i ograniczeniach, aby doprowadzić do w pełni efektywnego treningu medycznego.
Praca z prawdziwym pacjentem / klientem bólowym lub urazowym
Z całego serca polecam wszystkie szkolenia pod szyldem Blackroll!!
Swoją przygodę ze szkoleniami w tym miejscu rozpocząłem już w 2018 roku robiąc Workaut, Functional i Trainer. Od tamtego czasu zdobyta wiedzę przekuwalem w praktykę.
W tym roku ukończyłem największy jak dotąd projekt i kurs jakim jest Therapy. Było to ogromne wyzwanie gdyż spora część poruszanych tam tematów było dla mnie czymś zupełnie nowym.
Na to szkolenie potrzeba poświęcić dużo czasu nie tylko na same zjazdy ale również na naukę w domu.
Jednak to owocuje w późniejszym czasie. Nie jest to kurs dla samego certyfikatu – jeśli tak się do tego podejście to się go najpewniej nie ukończy. Natomiast jeśli chcecie naprawdendowiedziec się czegoś nowego i zdobyć narzędzia do lepszej pracy z klientami – to jest to kurs dla Was.
Zdobyta wiedza jest szeroka i daje nowe spojrzenie na różne metody prowadzenia terapii. Dzisiaj wiem dlaczego kogoś może boleć i co z tym zrobić.
Dodatkowym wielkim plusem jest profesjonalne przygotowanie szkoleniowców, ich naprawdę duża wiedza i fajne podejście.
Był to trudny ale bardzo owocny czas i nie żałuję żadnej chwili spędzonej na szkoleniach.
Jeszcze raz polecam!!!
BLACKROLL THERAPY
Od zawsze chciałam być chirurgiem. Jako dziecko jadłam posiłki i oglądałam na Discovery operacje. Chciałam pomagać ludziom. W wieku 10 lat rozpoczęłam naukę w szkole baletowej i pokochałam taniec. 23 lata swojego 33 letniego życia poświęciłam głównie tańczeniu i nauczaniu tańca.
Idąc na ten kurs nie do końca wiedziałam z czym to się wszystko je. Od zawsze interesowało mnie ciało- stwierdziłam, że właśnie na tym kursie o ciele nauczę się najwięcej.
To prawda- dowiedziałam się więcej niż mogłabym się spodziewać. I…? Nie muszę kroić ludzi aby im pomagać. Mogę dbać o ich zdrowie tak aby krojenie pozostało jedynie ostatecznością a jeśli to się stanie -pomóc im wrócić do funkcji usprawnienia ich jakości życia.
Wspaniali prowadzący, specjaliście w swoich dziedzinach. Wszystkie zjazdy były ociekające rozmaitą wiedzą, różnorodne, z szerokim wachlarzem dziedzin które pomagają patrzeć na pacjenta nie tylko z jednego punktu widzenia. To jest coś czego brakuje w medycynie i innych zawodach w których ciało ma znaczenie, patrzenie na człowieka w holistyczny sposób jako na integralną całość.
To dopiero początek. Jestem jedyną zawodową tancerką która ukończyła to szkolenie. Szkolenie dla fizjoterapeutów i trenerów z doświadczeniem. Nie wiedziałam nic. Zaczęłam od totalnego zera. Po każdym zjeździe tętnił mi mózg, cieszyłam się ze zdobywanej wiedzy i jednocześnie płakałam jak jeszcze wiele nie wiem i nie rozumiem. Poznałam tam wspaniałych ludzi którzy już po pierwszym zjeździe śmieszkowali razem i pomagali sobie wzajemnie. Tak Nam zostało do samego końca. I wszyscy zdali. Pierwsza edycja THERAPY która zdała w całości✨Dodatkowa wartość tego szkolenia- zupełnie niezamierzona-wspaniali ludzie którzy wymieniają się swoim doświadczeniem, wspierają i mobilizują.
Dziś sobie myślę jak niesamowite, że po tym kursie mogę patrzeć na swoich podopiecznych w zupełnie inny sposób, jestem w stanie szybko ocenić co nie działa w ich ciele i dlaczego pojawia się w ich ciałach ból i dysfunkcje, rozumiem o niebo więcej- wcześniej odsyłałam wszystkich od razu do fizjoterapeutów.
Ruch to zdrowie- dzisiaj wiem, że spersonalizowany ruch ma największe znaczenie.
POLECAM wszystkim którzy się zastanawiają- łatwo nie jest. Rok wyjęty z życia ale WARTOOOOO! Drugi raz – podjęłabym identyczną decyzję 🙂
Pracując jako instruktor i trener przez prawie 15 lat, cały czas czułam, że brakuje mi kilku ważnych ogniw. Przybywało osób z problemami z kręgosłupem, kolanami, barkami itp. Czytałam na ten temat, ale to i tak nie rozwiązywało głównego problemu, czyli jak bezpiecznie dobierać odpowiednie ćwiczenia w zależności od danej dysfunkcji. W czasie pandemii natknęłam się na serię webinarów Michała Dachowskiego wraz z innymi specjalistami. Przeprowadzali diagnostykę kilku osób z różnymi przypadkami wraz z doborem ćwiczeń. Zaimponowali mi nieznanym mi wcześniej sposobem pracy. Poczułam, że tak właśnie chciałabym działać. Okazało się, że roczne szkolenie Blackroll Therapy jest tym, czego dokładnie szukałam. Podjęłam decyzję o przystąpieniu do kursu BT6.
Szkolenie kosztowało mnie wiele i to pod każdym względem. Były kryzysy, zwątpienia, pot i łzy, na szczęście bez krwi.
Dziś z dumą patrzę na certyfikat i czuję ogromną satysfakcję oraz PEWNOŚĆ, że poradzę sobie w pracy. Wiem, co mam robić, a to uczucie bardzo lubię. Z całego serca POLECAM!
Podjęłam decyzję, by dołączyć do BlackrollTherapy, kiedy zauważyłam braki, które przeszkadzają mi bezpiecznie i pewnie pracować tak, jak chciałabym. Przypuszczałam, że mogę poprzez trening skuteczniej pomagać zmniejszając ból u osób, które ze mną ćwiczą i sensowniej układać trening pod dysfunkcje, które dostrzegałam. Nigdy jakoś szczególnie nie celowałam w pracę sylwetkową u moich klientów i bardziej szłam w kierunku usprawniania, jednak ciągle miałam poczucie, że wiele jeszcze nie rozumiem z tego jak funkcjonuje ludzkie ciało, ciągle mi czegoś brakowało i bardzo chciałam te braki uzupełnić. Konkretniej – narzędzia diagnostyczne pozwalające lepiej personalizować trening były dla mnie czarną magią. Zainteresowały mnie więc szkolenia przygotowujące do prowadzenia treningu medycznego i wybrałam najbardziej obszerny kurs jaki znalazłam czyli Therapy.
Już po kilku pierwszych zjazdach szkoleniowych utwierdziłam się w przekonaniu, że jestem w miejscu, gdzie uczę się rzeczy, których potrzebowałam. Wiedzy i nauki było ogrom. Krótko mówiąc – to nie był lekki czas, kurs jest wymagający. Ale było warto i bez wahania włożyłabym ten wysiłek znów. Dziś widzę jaki dzięki temu w mojej pracy nastąpił przełom. Już nigdy nie będę tak samo postrzegać ćwiczeń, diagnostyki, ale też prowadzenia firmy. Największą wartością kursu była dla mnie możliwość uczenia się od wielu różnych specjalistów, dostęp do odmiennych punktów widzenia, praktyka z pacjentami z informacją zwrotną od prowadzących, sprawdziany wiedzy mobilizujące do systematycznej nauki i nowe spojrzenie na prowadzenie biznesu trenerskiego. Plus wisienka na torcie – możliwość dalszego rozwoju w postaci zdobycia stażu, czego w żadnym innym kursie nie znalazłam.
Szczerze polecam BlackrollTherapy dla wszystkich trenerów, którzy chcą nauczyć się diagnostyki pod cele inne niż sylwetkowe, chcą pomagać ruchem pozbyć się bólu i wrócić do sprawności po kontuzji.
Szkolenie Blackroll Therapy wprowadza na wyższy poziom świadomości trenerskiej. To ogrom praktycznej wiedzy, którą codziennie wykorzystuje na sali treningowej z podopiecznymi. Do tego rodzinna atmosfera i ludzie za którymi się tęskni i do których chce się wracać. Bardzo polecam!
Chcesz uczestniczyć w kursach organizowanych przez blackroll ? radzę nie zastanawiać się ani chwili dłużej bo wiedza jaką tam otrzymasz jest ogromna.
Jestem absolwentką kursu blackroll therapy, cały rok intensywnej nauki, wiedza przekazywana przez najlepszych specjalistów, mnóstwo praktyki( z prawdziwymi pacjentami bólowymi!) którą mogliśmy realizować dzięki porządnej teorii.
To był najlepiej zorganizowany kurs na jakim byłam, wszystko było na czas, bardzo dobra komunikacja z organizatorami i wykładowcami.
Sale i sprzęt na najwyższym poziomie.
Polecam !
Jestem uczestniczką V edycji szkolenia Blackroll Therapy, które z czystym sumieniem chciałabym zarekomendować!
Do zdecydowania się na nie, skłoniło mnie jego kompleksowe podejście. Każdy zjazd poświęcony jest innej tematyce i dotyczy faktycznie aspektów najczęściej spotykanych w pracy. Łączy w sobie elementy terapeutyczne i treningowe. Decydując się na nie, obawiałam się tego jak jest rozłożone w czasie, ponieważ jest to aż roczne szkolenie- 16 zjazdów. Jednak wiedza jest przekazywana w taki sposób, że obawiam się czy pod koniec nie będzie mi mało 🙂 apetyt rośnie w miarę jedzenia 😀 Teoria poparta jest praktyką, ilość i częstość zjazdów zmusza do systematycznej nauki przez cały czas jego trwania. To co na ten moment z niego wynoszę, to dużo większą świadomość- nie tylko ruchu, ale też ciała. To szkolenie dzięki temu, że dotyczy wielu aspektów przygotowuje nas- terapeutów na każde przypadki, które możemy spotkać w swojej praktyce. A panująca atmosfera i otwartość osób prowadzących dodatkowo motywuje do działania!
Polecam serdecznie 🙂
Jeśli ktoś zastanawia się czy uczestniczyć w kursie Blackroll Therapy to osobiście polecam. Roczna szkoła intensywnej nauki, w porównaniu do weekendowych kursów ma bardzo starannie dobraną ofertę zagadnień, które każdemu trenerowi personalnemu pozwolą poszerzyć zakres swoich usług. Świetna kadra nauczycielska, gustownie urządzone wnetrza. Warto skorzystać i wyróżnić się na rynku trenerów personalnych.
Biorąc udział w szkoleniu Blackroll Trainer dowiedziałam się o kolejnej edycji Blackroll Therapy. Zastanawiałam się czy to szkolenie jest dla mnie…czy nie jest na nie za wcześnie…Zaryzykowałam i nie żałuję. Polecam to szkolenie każdemu, kto chce się rozwijać i być lepszym w swojej pracy. Ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej pracy z ludzkim ciałem przekazują specjaliści najwyższej klasy, w sposób lekki i przystępny. Miejsce, i ludzie, którzy je tworzą, sprawia, że chce się tam przebywać . Świetna atmosfera i świetne człowieki 😉 .
Jako absolwentka kursu Black Roll Therapy IV polecam go wszystkim trenerom, instruktorom, fizjoterapeutom, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o nowe narzędzia oraz najbardziej aktualną wiedzę dotyczącą pracy z ciałem. Kurs to 16 zjazdów wypełnionych po brzegi najświeższą wiedzą teoretyczną i praktyczną. Każdy moduł prowadzą specjaliści – praktycy danych dziedzin z całej Polski. Do tego miejsce , w którym prowadzone jest szkolenie jest bardzo nowoczesne, czyste i przytulne, a organizatorzy dbają o dobrą atmosferę oraz pożywne przekąski i kawę. 🙂
Therapy prowadzone w ramach BLACKROLL® Education daje zupełnie inny obraz ciała i ruchu człowieka, niż dostajesz na studiach czy nawet innych kursach. To spojrzenie jednocześnie medyczne, trenerskie, terapeutyczne, z domieszką psychologii i biznesu. Co jeszcze kryje się za szkoleniem? Społeczność, poznanie nowych ludzi dzielących Twoją pasję. Rozwijasz się z grupą ludzi, którzy napierają do przodu. Chcesz czy nie chcesz musisz się rozwijać! 🙂
Fizjoterapeuta
Trening powięziowy
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta
Terapeuta ruchowy
Terapeuta ruchowy
Fizjoterapeuta
Trener oddechu
Fizjoterapeuta
Lekarz ortopeda
Położna
Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta
Lekarz ortopeda
Psychoterapeuta
Psychoterapeuta
Promocja
EARLY BIRD
do 31.05.2022
Promocja
PRZEDSPRZEDAŻ
do 30.06.2022
Płatność ratalna
4 raty
Płatność ratalna
17 rat
Trenerzy medyczni odgrywają ważną rolę w branży opieki zdrowotnej. Pomagają uczyć i instruować pacjentów na temat ich stanów chorobowych, pomagają im w ćwiczeniach i monitorują ich postępy. Jako trener medyczny będziesz mógł również motywować swoich pacjentów i śledzić ich postępy w miarę upływu czasu. Osoby prowadzące szkolenia są odpowiedzialne za monitorowanie sprawności pacjenta podczas ćwiczeń, a także za śledzenie zmian w sile i wytrzymałości w miarę upływu czasu. Jeśli myślisz o zostaniu trenerem medycznym, ten przewodnik dostarczy Ci wszystkich informacji, których potrzebujesz, aby odnieść sukces w tej satysfakcjonującej dziedzinie kariery.
Aby zostać trenerem medycznym, należy ukończyć specjalistyczny kurs szkoleniowy. Kursy te mają na celu nauczenie Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby pracować w tej satysfakcjonującej dziedzinie kariery. Większość szkół oferuje kurs trenera medycznego, ale ważne jest, aby przed wyborem szkoły zrobić rozeznanie. Należy także upewnić się, że kurs jest wystarczająco długi, aby po jego ukończeniu mieć wystarczającą wiedzę.
Sesja terapii ruchowej może obejmować wszystko – od jogi, przez spacery, po taniec. Zależy to od fizycznych i psychicznych potrzeb pacjenta oraz jego stanu zdrowia. Sesja terapii ruchowej może także obejmować użycie rekwizytów, takich jak piłki czy ciężarki na kostki. Terapia ruchem może przynieść korzyści pacjentom cierpiącym na wiele różnych schorzeń. Może być szczególnie przydatna dla tych, którzy żyją z długotrwałym bólem, mają problemy neurologiczne lub poznawcze, które utrudniają im wykonywanie tradycyjnych ćwiczeń. Terapia ruchem może pomóc w poprawie siły, elastyczności, równowagi i wytrzymałości pacjenta. Może także pomóc w radzeniu sobie ze stresem.
Trener medyczny to osoba, która szkoli pacjentów i grupy w zakresie prawidłowego korzystania ze sprzętu do ćwiczeń i technik w celu poprawy lub utrzymania zdrowia i sprawności fizycznej. Dokonuje on oceny stanu fizycznego i opracowuje lub modyfikuje program ćwiczeń, aby spełnić specyficzne potrzeby klienta. Trener może być zatrudniony w wielu różnych miejscach, w tym w szpitalach, centrach seniora i klubach zdrowia. Do jego głównych obowiązków należy nadzór nad programami ćwiczeń i ich realizacja. Trener może również brać udział w projektowaniu i opracowywaniu programu ćwiczeń. W takim przypadku konieczne jest dogłębne zrozumienie anatomii, kinezjologii i fizjologii człowieka. Trenerzy medyczni są przede wszystkim odpowiedzialni za nadzorowanie i prowadzenie programów ćwiczeń. Mogą również brać udział w opracowywaniu i rozwijaniu programu ćwiczeń. Obowiązki trenera medycznego różnią się w zależności od miejsca, w którym pracuje. W szpitalu może być odpowiedzialny za wykonywanie zaleconych przez lekarza ćwiczeń, które zwiększają mobilność i siłę. W klubie fitness może być odpowiedzialny za pomaganie klientom w poprawie ich ogólnego stanu zdrowia i poziomu sprawności fizycznej poprzez serię indywidualnie dobranych ćwiczeń. Konkretne obowiązki trenera opieki zdrowotnej różnią się w zależności od miejsca, w którym pracuje.
Aby skutecznie szkolić swoich pacjentów, musisz znać ich historię medyczną na wylot. Od trenera medycznego oczekuje się, że będzie wiedział wszystko o stanie zdrowia swoich pacjentów i będzie w stanie prowadzić ich zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami. Na przykład, jeśli pacjent ma uraz kolana, musisz wiedzieć, jak doszło do tego urazu, co go spowodowało i jak najlepiej go leczyć. Jeśli pacjent cierpi z powodu przepukliny dysku, musisz wiedzieć, co to jest i jak skutecznie leczyć.
Oprócz wiedzy na temat urazów kolana i pleców, musisz także wiedzieć, jak leczyć typowe urazy ortopedyczne. Prowadząc pacjentów, musisz znać najlepsze sposoby leczenia typowych urazów sportowych, takich jak zwichnięcia, nadwyrężenia, problemy ze stawami i złamania. Powinieneś także wiedzieć, jak radzić sobie ze zwichnięciami, naciągnięciami, naderwaniami mięśni i zerwaniami więzadła. Powinieneś także wiedzieć, co robić przy typowych złamaniach, takie jak złamania rąk i nóg, oraz jak poradzić sobie z problemami ze stawami, takimi jak rozdarcie chrząstki i przepuklina krążka międzykręgowego.
Każdy trener ma swój własny styl i metody pracy. Musisz wiedzieć, jak rozwijać się jako trener, aby nadal być skutecznym w swojej pracy. Aby skutecznie rozwijać się jako trener, trzeba być otwartym na nowe pomysły, być ciekawym świata, zadawać dużo pytań i uczyć się na własnych błędach. Trzeba też być otwartym na otrzymywanie informacji zwrotnych i otwartym na zmiany. Trzeba też nauczyć się efektywnie zarządzać czasem, aby móc wykonać wszystkie zadania. Można to osiągnąć, dzieląc zadania na możliwe do zrealizowania części i prowadząc listę rzeczy do zrobienia. W miarę postępów w karierze zawodowej należy stale się uczyć i rozwijać swoje umiejętności. Można to robić, uczestnicząc w kursach szkoleniowych, czytając blogi i rozmawiając z osobami pracującymi w tej branży.
Ta strona wykorzystuje do działania pliki cookie. Możesz zmienić ustawienia akceptacji plików cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z tej strony akceptujesz postanowienia Polityki Prywatności.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ KONTYNUUJ